Pedagojik Formasyon Güz Dönemi Derslerinden Muafiyet Hakkında

Muafiyet için gerekli matbu dilekçe için tıklayınız.

 

Not: Güz dönemiyle ilgili derslerden daha önce muafiyet dilekçesi vermiş olan öğrencilerimizin tekrar dilekçelerini yenilemeleri gerekmektedir.

 

*Öğretmenlik uygulaması dersi Aksaray ili MEB’e bağlı okullarda yapılacağından, uygulama dersleri hafta içi mesai saatleri içerisinde yapılacaktır.

 

                Öğretmenlik Uygulaması Dersinden Muafiyet İçin Dikkat! Özel öğretim kurumlarında en az üç yıl öğretmenlik yapanlar ile MEB bağlı okullarda iki yarıyıl vekil/ücretli öğretmenlik yapmış olanlar, bunu sigorta belgelerine dayalı olarak belgelendirdikleri takdirde, “Öğretmenlik Uygulaması” derslerinden muaf tutulabilirler. Ayrıca, pedagojik formasyon derslerinin alındığı dönemde MEB’e bağlı okullarda ücretli öğretmenlik, özel öğretim kurumlarında sözleşmeli öğretmenlik, veya diyanet işleri başkanlığına bağlı olarak Kur’an kursu öğreticiliği yapmakta olanlar öğretmenlik uygulaması dersinden muaf tutulabilir (Kur’an kursu öğreticiliğinden muafiyet için sadece din kültürü öğretmenlinden formasyon belgesi alanlar başvurabilirler).